KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12735207
*
nr 1273 5207
Sören Andersson
(f. 1941), Sverige
Oljemålning, (tillskriven), Stadsbild, oramad. Ej signerad. Olja på pannå, 60x90 cm
Sören Andersson, svensk bildkonstnär född 1941.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 september 2019
kl 18:18:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/9 18:10:15
1
1.000 kr
2/9 18:13:36
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stadsbild svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sören andersson
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
*
Sören Andersson
Sören Andersson, svensk bildkonstnär född 1941.
nr 1273 5207
Sören Andersson
(f. 1941), Sverige
Oljemålning, (tillskriven), Stadsbild, oramad. Ej signerad. Olja på pannå, 60x90 cm
Sören Andersson, svensk bildkonstnär född 1941.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/9 18:10:15 | 1 | 1.000 kr |
2/9 18:13:36 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stadsbild svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sören andersson
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52